«Powrót

Heroina w podwójnym dnie

Heroina w podwójnym dnie

Heroina w podwójnym dnie

Funkcjonariusz celno-skarbowy kontrolujący podejrzany bagaż.
Ujawnienie heroiny ukrytej w walizce
Funkcjonariusz celno-skarbowy odkrył podwójne dno w walizce.

Heroinę o szacunkowej wartości hurtowej 200 tysięcy złotych, zatrzymali na Lotnisku Chopina funkcjonariusze z Działu Granicznego Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

Narkotyki przewoziła 26-letnia Kongijka, która podróżowała z Madagaskaru do Polski. Podróżna zwróciła uwagę funkcjonariuszy swoim nerwowym zachowaniem oraz tym, że próbowała przekierować swój bagaż do Włoch. Jak się okazało, podczas kontroli, funkcjonariusze odkryli tzw. podwójne dno w walizce. Po oderwaniu dodatkowej ścianki bagażu ukazał się  biały proszek, który, po przebadaniu narkotestem, dał  jednoznaczny wynik - heroina.  
Dodatkowo podejrzana została przewieziona do szpitala, gdzie badanie tomograficzne wykluczyło obecność środków odurzających wewnątrz organizmu.

W opinii funkcjonariuszy specjalizujących się w ujawnianiu narkotyków,  zatrzymana heroina jest bardzo wysokiej czystości. Z takiej ilości można byłoby wyprodukować nawet 3500 „działek" o kilkukrotnie wyższej wartości detalicznej niż hurtowa. Wobec Kongijki został zastosowany areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Warto przypomnieć, że za przemyt takiej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lat – poinformował Arkadiusz Łaba Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.
Jest to już kolejne w tym roku zatrzymanie tak dużej ilości heroiny na Lotnisku Chopina. Sprawę pod nadzorem Prokuratury Warszawa Ochota  prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy.