«Powrót

KAS dba o bezpieczeństwo podczas imprez masowych

KAS dba o bezpieczeństwo podczas imprez masowych

KAS dba o bezpieczeństwo podczas imprez masowych

11 osobowy kontyngent funkcjonariuszy KAS wspierał bezpieczeństwo Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW Radom.

Służba Celno-Skarbowa wspierała działania związane z bezpieczeństwem przebiegu pokazów lotniczych, które odbyły się 26-27 sierpnia 2017 r. w Radomiu. Na prośbę Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, Krajowa Administracja Skarbowa wystawiła 11 osobowy kontyngent do wsparcia ochrony AIR SHOW.

Do Radomia pojechały dwa mobilne urządzenia RTG typu AFSCAN do prześwietlania bagażu i jedno do prześwietlania pojazdów i ładunków wielkogabarytowych typu SILHUETTE, wraz z pełną obsługą i zabezpieczeniem technicznym. Wykorzystując nowoczesny sprzęt funkcjonariusze KAS prześwietlili 118 pojazdów wjeżdżających na teren imprezy i 1187 bagaży osób wchodzących. Wynikiem tych kontroli było ujawnienie 43 przedmiotów mogących zagrażać bezpieczeństwu zgromadzonych na imprezie.

Służby państwowe zwracają się do KAS, o wsparcie przy zabezpieczaniu wysokiej rangi wydarzeń o charakterze międzynarodowym i niektórych imprez masowych. Służba Celno-Skarbowa posiada odpowiednie narzędzia i kwalifikacje  pozwalające właściwie zadbać nie tylko o wpływy budżetowe, ale także o bezpieczeństwo. Profesjonalizm naszych funkcjonariuszy został doceniony w trakcie zabezpieczenia przez nich takich wydarzeń jak warszawski szczyt NATO, Światowe Dni Młodzieży czy sesja UNESCO.