«Powrót

Mazowiecka KAS – dzieciom z Lasek

Mazowiecka KAS – dzieciom z Lasek

Mazowiecka KAS – dzieciom z Lasek

Telefony komórkowe oraz inny drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny przekazany do Towarzystwa
Życzenia przesłane z Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi
Życzenia przesłane z Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi

Ponad 50 sztuk telefonów komórkowych oraz inny drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny, który zebrali pracownicy i funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, zostało przekazanych do Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, organizatora ogólnopolskiej akcji „Zbiórki używanych telefonów komórkowych i innych elektrośmieci".

Od blisko 5 lat warszawska izba współpracuje z Towarzystwem w Laskach. W tym czasie, zebrano i przekazano 410 sztuk używanych telefonów komórkowych i stacjonarnych oraz kilkadziesiąt sztuk drobnego sprzętu elektronicznego.

Za pozyskane ze sprzedaży telefonów fundusze, Towarzystwo realizuje wiele przedsięwzięć edukacyjnych swoim podopiecznym. W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach przygotowuje się do samodzielnego życia ponad 250 niewidomych i słabowidzących dzieci z terenu całej Polski. Wielu wychowanków zmaga się z dodatkowymi, ciężkimi schorzeniami.

W taki prosty sposób, dzięki telefonom i elektronice, które leżą bezużytecznie gdzieś w zaciszu domowym, pracownicy i funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Warszawie pomagają podopiecznym Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

W podziękowaniu za udział w zbiórce używanych telefonów na rzecz podopiecznych Ośrodka, Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, współpracownicy oraz siostry franciszkanki z Lasek piszą m.in: „Najserdeczniej dziękujemy za dar w postaci używanych telefonów komórkowych i sprzętu elektronicznego. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie w ten sposób działalności naszego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach. To właśnie dzięki życzliwości Ofiarodawców możemy realizować nasze zadania w służbie niewidomym. Bóg zapłać za dobroć i serce".