«Powrót

Niedzielny piknik w Kancelarii Premiera z okazji Dnia Dziecka

Niedzielny piknik w Kancelarii Premiera z okazji Dnia Dziecka

Niedzielny piknik w Kancelarii Premiera z okazji Dnia Dziecka

kolorowanie
kolorowanie
kolorowanie

Jak co roku  wzięliśmy udział w pikniku zorganizowanym w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) pod hasłem przewodnim „Kto Ty jesteś? Polak mały! Dzień Dziecka w 100-lecie Niepodległej!"


3 czerwca 2018 r. w ogrodach KPRM odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Na tę imprezę stoisko promocyjno-edukacyjne z wieloma atrakcjami dla najmłodszych przygotowała również Izba Administracji Skarbowej wraz  z Urzędem Skarbowym Warszawa Bemowo i Urzędem Skarbowym Warszawa Targówek. Dzieci mogły własnoręcznie pomalować słoiczek, pokolorować książeczki z ciekawymi informacjami podatkowymi, uczestniczyć w treningu fitness, tworzyć recy-portfele i recy-skarbonki. Dzieci wraz z rodzicami swoją wiedzę o podatkach sprawdzały również przy kole wiedzy.Ogromnym zainteresowaniem dzieci, jak i opiekunów cieszył się pokaz pracy psów służby celno-skarbowej, wystawa okazów skór zwierząt z gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES) takich jak zebra, niedźwiedź czy pyton. Przygotowany został również kącik, w którym gry edukacyjne w postaci labiryntów pomogły dzieciom poznać chronione gatunki zwierząt.
W trakcie pikniku Zastępca szefa KAS Piotr Walczak przedstawił eksperyment ze znikającym w acetonie styropianem, a także zamrożone w azocie róże, co w efekcie wzbudziło ogromny zachwyt najmłodszych, jak i ich rodziców.
Stoisko promocyjno-edukacyjne naszego resortu cieszyło się dużym zainteresowaniem co zachęca nas do nowych pomysłów, tak aby w przyszłym roku ponownie umilić dzieciom ten wyjątkowy Dzień Dziecka.