«Powrót

Został jeszcze tydzień na złożenie PIT

Został jeszcze tydzień na złożenie PIT

Został jeszcze tydzień na złożenie PIT

Uśmiechnięta młoda kobieta i napis jeszcze 7 dni na złożenie PIT
  • Termin złożenia rocznej deklaracji upływa 30 kwietnia. Do zakończenia rozliczeń został jeszcze tydzień.
  • Do 23 kwietnia przesłano już ponad 9,2 mln rocznych zeznań podatkowych przez internet. To prawie 1,4 mln więcej niż w tym samym dniu w 2017 r.

W ostatnim tygodniu kwietnia osoby, które nie rozliczyły jeszcze podatku, będą mogły skorzystać z:

  • dyżuru telefonicznego 26 kwietnia. Specjaliści z Ministerstwa Finansów będą pomagać w rozliczeniu rocznych deklaracji podatkowych. Eksperci odpowiedzą na pytania z kilku zakresów, m. in. dotyczące ulg podatkowych czy opodatkowania dochodów uzyskanych za granicą,
  • wydłużonych godzin pracy w urzędach skarbowych 26 i 27 kwietnia.

Skorzystaj z PFR

PFR (ang. pre-filled tax return) to wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe, które przygotowuje dla ciebie urząd skarbowy.

We wstępnie wypełnionym zeznaniu PIT-37 lub PIT-38 za rok 2017 wpisane są przychody, koszty uzyskania przychodów i składki na ubezpieczenia, wykazane w informacjach złożonych przez twojego pracodawcę.

Dzięki temu oszczędzisz czas i zmniejszysz ryzyko błędów rachunkowych lub pomyłek, które możesz popełnić przy samodzielnym przepisywaniu danych z informacji od płatników (np. z PIT-11). Przy pomocy PFR rozliczysz się również wspólnie z małżonkiem.

Ponad 9,2 mln złożonych e-PIT-ów

Do tej pory złożono już 9 237 326 deklaracji przesłanych przez internet. Statystyka obejmuje elektroniczne formularze PIT-28, 36, 36L, 37, 38, 39 zarówno z kwalifikowanym podpisem, jak i bez niego.

Do zakończenia rozliczeń rocznych został jeszcze tydzień, ale nie warto czekać do ostatniej chwili. Lepiej rozliczyć się już dziś. Tym bardziej, że e-PIT składa się szybko, prosto i bez wychodzenia z domu. Z roku na rok korzysta z nich coraz więcej podatników.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie www.szybkipit.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie) i profilu na FB (link otwiera nowe okno w innym serwisie).