«Powrót

Dyżury podatkowe w Okręgu Mazowieckim Polskiego Związku Niewidomych

Dyżury podatkowe w Okręgu Mazowieckim Polskiego Związku Niewidomych

Dyżury podatkowe w Okręgu Mazowieckim Polskiego Związku Niewidomych

Osoby niewidome i niedowidzące mogą skorzystać z pomocy pracowników Izby Administracji Skarbowej w Warszawie w rozliczeniu podatku dochodowego PIT za rok 2016.

W siedzibie Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Niewidomych (ul. Jasna 22 w Warszawie) pracownicy Izby Administracji Skarbowej będą pomagać osobom niewidomym i niedowidzącym w wypełnianiu zeznań PIT i wysyłaniu ich przez Internet. Udzielą również informacji i wyjaśnień dotyczących rozliczenia PIT m.in. korzystania z ulgi rehabilitacyjnej i innych ulg podatkowych.

Dyżury podatkowe odbędą się w następujących terminach:

  • 20 marca (poniedziałek) w godz. 14.00 - 17.00
  • 31 marca (piątek) w godz. 12.00 - 15.00
  • 3 kwietnia (poniedziałek) w godz. 14.00 - 17.00
  • 7 kwietnia (piątek)  w godz. 12.00 - 15.00

Osoby zainteresowane proszone są o przyniesienie do siedziby PZN – Okręg Mazowiecki  informacji otrzymanych od płatników (PIT-11, PIT-40A/11A, PIT-8C, PIT-R). Należy zabrać ze sobą również dowód osobisty i zeznanie PIT za rok 2015 ponieważ podanie kwoty przychodu wykazanej w tym zeznaniu jest niezbędne do złożenia deklaracji  PIT przez Internet.

Podatnicy, którzy chcą skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej, a mają wątpliwości dotyczące prawidłowości odliczenia, powinni przynieść dokumenty potwierdzające dokonanie wydatków na cele rehabilitacyjne / wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych (faktury VAT, rachunki, dowód wpłaty na poczcie lub potwierdzenie przelewu bankowego). Na podstawie informacji zawartych w ww. dokumentach pracownicy Izby Administracji Skarbowej pomogą prawidłowo dokonać rozliczenia.

Serdecznie zapraszamy!