«Powrót

Od 26 stycznia 2019 r. ZUS udostępnił nową wersję programu Płatnik

Od 26 stycznia 2019 r. ZUS udostępnił nową wersję programu Płatnik

Od 26 stycznia 2019 r. ZUS udostępnił nową wersję programu Płatnik

Do dyspozycji przedsiębiorców, ZUS udostępnił już nową wersję programu Płatnik (wersja 10.02.002). Z tej wersji programu wszyscy użytkownicy powinni zacząć korzystać 26 stycznia 2019 r. ZUS zachęca do zapoznania się ze zmianami w Płatniku i pobrania nowej wersji programu. Program Płatnik został uaktualniony w związku z projektem e-akta i małą działalnością gospodarczą (MDG).

Program Płatnik w wersji 10.02.02 umożliwia obsługę nowych i zmienionych formularzy ubezpieczeniowych takich jak: ZUS OSW, ZUS RIA, ZUS ZWUA, ZUS RPA czy ZUS DRA cz.II i ZUS RCA cz.II. Inną nowością w programie jest prezentacja w kartotece płatnika informacji o złożonym lub odwołanym ZUS OSW i złożonym ZUS RIA czy też informacji o najniższej podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz liczbę dni prowadzenia działalności gospodarczej.

Najważniejsze zmiany w programie związane są z projektem e-akta – elektronizacja akt pracowniczych. Najnowsza wersja programu jest do pobrania ze strony zus.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

ZUS zachęca do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, w których krok po kroku pokazano, jak m.in. wypełniać nowe dokumenty. Są one dostępne na stronie zus.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie) i kanale ZUS na YouTube (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

.