«Powrót

Rekordowe zatrzymanie towarów podrabianych

Rekordowe zatrzymanie towarów podrabianych

Rekordowe zatrzymanie towarów podrabianych

•    Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zlikwidowali kanał przerzutu oraz magazyny składowania fałszywych wyrobów perfumeryjnych i podrobionej odzieży, oznaczonej logo znanych światowych marek.
•    Wartość zajetego towaru wynosi ponad 50 mln zł.


W ramach współpracy i wymiany danych między mazowiecką Służbą Celno-Skarbową i CBŚP, funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Warszawie uzyskali informację o możliwości wprowadzenia na nasz rynek podrobionych wyrobów perfumeryjnych i odzieży. W wyniku podjętych czynności, funkcjonariusze celno-skarbowi ustalili miejsca składowania „trefnych" towarów, a także dane podmiotów biorących udział w nielegalnym procederze.
W trakcie przeprowadzonych działań grup realizacyjnych i operacyjnych MUCS w Warszawie ujawniono na terenie Radomia i Warszawy ponad 76 tysięcy sztuk podrobionych wyrobów perfumeryjnych, odzieży i galanterii oznaczonej nielegalnie zastrzeżonymi znakami kilkunastu znanych firm świata mody. Ponadto, do wyjaśnienia zostało zatrzymanych 8 osób zamieszanych w proceder.  Sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.