«Powrót

Udaremniona próba przemytu heroiny na warszawskim lotnisku

Udaremniona próba przemytu heroiny na warszawskim lotnisku

Udaremniona próba przemytu heroiny na warszawskim lotnisku

Funkcjonariusze celno-skarbowi z Działu Granicznego Realizacji Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie udaremnili próbę przemytu heroiny.
Po opróżnieniu walizki, zauważono nienaturalne wzmocnienia w bocznych ścianach.
Dodatkowe wzmocnienie znajdowało się również w dnie plecaka, który znajdował się w walizce.
Łączna waga wykrytych narkotyków to 3,5 kg o szacunkowej wartości ponad 700 000,00 złotych.

3,5 kilograma heroiny zatrzymali funkcjonariusze celno-skarbowi z Działu Granicznego Realizacji Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie na terenie Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina. Narkotyki próbował przemycić 23-letni obywatel Łotwy, powracający z Mozambiku.
Funkcjonariusze Działu Granicznego Realizacji skierowali do kontroli celnej 23-letniego obywatela Łotwy. Ich podejrzenia  wzbudził między innymi krótki czas pobytu podróżnego za granicą, dlatego walizka, z którą podróżował została prześwietlona Uzyskany obraz RTG zawartości bagażu był niejednoznaczny, co skłoniło funkcjonariuszy do  szczegółowego przeszukania walizki.
Po jej opróżnieniu, zauważono nienaturalne wzmocnienia w bocznych ścianach oraz w dnie plecaka, który znajdował się w środku walizki. Dalsze czynności sprawdzające ujawniły, że ukryto w nich znaczną ilość  beżowego proszku.
Przeprowadzone narkotesty jednoznacznie potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy, że jest to substancja narkotyczna. Wyniki badań przeprowadzonych w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym potwierdziły, że ujawniona substancja to wysokiej czystości heroina.
Łączna waga wykrytych narkotyków to 3,5 kg o szacunkowej wartości ponad 700 000,00 złotych. Z takiej ilości heroiny, można byłoby wyprodukować nawet 25 tysięcy „działek" o wartości znacznie wyższej niż szacunkowa wartość hurtowa.
Podróżny zeznał, że nie wiedział, co znajduje się w środku.
Wobec 23-latka został zastosowany areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Za przemyt narkotyków grozi mu kara nawet do piętnastu lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.
To rekordowe w tym roku zatrzymanie tzw. twardych narkotyków na Lotnisku Chopina i kolejny przykład efektywnej pracy mazowieckich funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej – powiedział -  Arkadiusz Łaba  - Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.