«Powrót

3 czerwca Dzień Dziecka w KPRM

3 czerwca Dzień Dziecka w KPRM

3 czerwca Dzień Dziecka w KPRM

Grafika obrazująca roześmiane dzieci z chorągiewkami z hasłem Kto Ty jesteś? Polak mały!  Dzień Dziecka w 100-lecie Niepodległej! 100
  • W najbliższą niedzielę 3 czerwca zapraszamy na piknik z okazji Dnia Dziecka do ogrodów Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.
  • Uroczyste otwarcie imprezy przez premiera Mateusza Morawieckiego nastąpi o godz. 10.30.
  • Jak co roku na dzieci i dorosłych czeka wiele atrakcji.

Zapraszamy wszystkie dzieci oraz ich rodziców i opiekunów na piknik z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 3 czerwca w godz. 10.30-16.30 w ogrodach Kancelarii Premiera przy Al. Ujazdowskich 1/3 w Warszawie. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się pod hasłem „Kto Ty jesteś? Polak mały! Dzień Dziecka w 100-lecie Niepodległej!". Wstęp jest bezpłatny.

Atrakcje na stoisku Ministerstwa Finansów

Tradycyjnie na imprezie nie zabraknie stanowiska Ministerstwa Finansów przygotowanego we współpracy z Izbą Administracji Skarbowej w Warszawie. Na odwiedzających czekają konkursy z nagrodami, pokazy pracy psów, doświadczenia naukowe, wystawa zatrzymanych przez celników produktów wykonanych z zagrożonych wyginięciem roślin i zwierząt (tzw. CITES-ów), trening fitnesss oraz warsztaty plastyczne. W laboratorium najmłodsi przeprowadzą bezpieczne eksperymenty, w sklepie zrobią zakupy z kasą fiskalną i dowiedzą się „o co chodzi z tym paragonem". Dorośli wspólnie z dziećmi będą mieli okazję sprawdzić się przy kole wiedzy i zdobyć nagrody. Będzie też malowanie na szkle oraz rysowanie z zasłoniętymi oczami. Czas umilą też szczudlarze z bańkami i balonikami.

Co jeszcze na pikniku

Mnóstwo ciekawych rzeczy przygotowały też inne ministerstwa. Na scenie głównej odbędą się: pokaz polskich tańców ludowych połączony z nauką podstawowych kroków tanecznych, show dance – warsztaty i pokazy, występ amatorskiego zespołu artystycznego z Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa – studio piosenki oraz spektakl „Ratujmy las". Pasjonaci sztuk walk będą mogli obejrzeć pokaz karate i judo a także nauczyć się podstawowych chwytów samoobrony. Swoje umiejętności przy pełnieniu zadań na porcie lotniczym zaprezentuje też robot pirotechniczny.

Serdecznie zapraszamy!