Nasz pierwszy Piknik

Nasz pierwszy Piknik

Nasz pierwszy Piknik

  • 11 września minął pod znakiem pierwszego Pikniku w historii mazowieckiej izby.
  • Okazją było święto Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), które obchodzimy 21 września.
  • Dla dorosłych i dzieci było mnóstwo atrakcji :-).

Po raz pierwszy w historii naszej Izby zorganizowaliśmy na terenie parkingu Pierwszego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie Piknik rodzinny. Miał charakter otwarty, więc swoją obecnością zaszczycili nas nie tylko mieszkańcy Żoliborza.

Mimo niesprzyjającej rano aury, pierwsze osoby wraz z bliskimi i parasolami, przyszły odwiedzić stoiska służb mundurowych i instytucji, które promowały i prezentowały swoje zadania.

Dla dorosłych i dzieci było mnóstwo atrakcji, które nasza Izba zaplanowała wspólnie z Komendą Stołeczną Policji, Nadwiślańskim Oddziałem Straży Granicznej, Służbą Więzienną, Strażą Miejską, Strażą Pożarną, Żandarmerią Wojskową, Wojskami Obrony Terytorialnej, Dowództwem Garnizonu Warszawa, 42. Bazą Lotnictwa Szkolnego, Inspekcją Transportu Drogowego, Lasami Państwowymi oraz Polskim Stowarzyszeniem Motorowym.

Wszystkie stoiska promocyjne cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, bo w każdym z nich wiele się działo.

Powodzenie miały radiowozy wszystkich służb mundurowych, co było nie tylko widać, ale przede wszystkim słychać. Kolejki ustawiały się do symulatora dachowania, wozu opancerzonego Żandarmerii, więźniarki i oczywiście wozu bojowego Straży Pożarnej. Ponadto, nasi goście uczyli się na fantomie udzielania pierwszej pomocy, a z żołnierzami Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego ćwiczyli chwyty karabinkiem reprezentacyjnym.

Bardzo dużą atrakcją były pokazy psów służbowych Straży Granicznej, Policji, Służby Więziennej oraz Służby Celno-Skarbowej. Czworonogi dały popis swoich umiejętności w wykrywaniu zapachu materiałów wybuchowych i broni, środków dewizowych i wyrobów tytoniowych. Był też pokaz tresury i pracy psa patrolowo-obronnego wykorzystywanego jako środek przymusu bezpośredniego (pokaz ataku – obrony z wykorzystaniem pozoranta).

Nasza Izba jako gospodarz niedzielnego wydarzenia przygotowała na Piknik wiele atrakcji. Ogromnym zainteresowaniem dzieci i dorosłych cieszyła się wystawa okazów zwierząt gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES) - skóry wilka, zebry, niedźwiedzia, wyroby z kości słoniowej czy spreparowany krokodyl. Okazów można było dotknąć oraz zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Dzieci mogły poznać chronione zwierzęta i rośliny również w kąciku edukacyjnym i plastycznym.
Dodatkową atrakcją dla odwiedzających nasz Piknik był sprzęt wystawiony przez naszą Grupę Zabezpieczenia Działań.
Wiele radości sprawiły naszym mniejszym i większym gościom animacje, w tym m.in. malowanie buziek i zaplatanie barwnych warkoczyków.

Nie sposób opisać tego wszystkiego co się działo na naszym niedzielnym Pikniku. Pozostaje obejrzeć zdjęcia i film na izbowym FB, i …… przyjść na kolejny Piknik, i poczuć znowu smak wojskowej grochówki :-). 

Obejrzyj film na naszym profilu ias.warszawa.edukacja na FB (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym).