«Powrót

Międzynarodowe warsztaty przewodników psów służbowych

Międzynarodowe warsztaty przewodników psów służbowych

Międzynarodowe warsztaty przewodników psów służbowych

Sala konferencyjna, prowadząca szkolenie funkcjonariuszka Służby Celno-Skarbowej oraz słuchacze.
Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej z psem na ruchomej platformie.
Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej z psem oraz porozrzucane puste, plastikowe butelki.
Redaktorka z mikrofonem oraz funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej z psem.

W dniach 27-29 sierpnia odbyły się „Międzynarodowe warsztaty wymiany doświadczeń i metod szkolenia psów służbowych kynologii specjalnej", w których wzięło udział ponad 30 przewodników psów służbowych wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi z Krajowej Administracji Skarbowej, Policji, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa oraz przewodnicy psów służbowych z Litwy, Czech i Słowacji.

Kierownik Ośrodka Szkoleniowego Psów Służbowych w Kamionie podkom. Katarzyna Przepiórka przedstawiła tematykę związaną z systemem szkolenia psów w Krajowej Administracji Skarbowej oraz charakterem ich codziennej pracy. W szkoleniu wziął też udział podkom. Michał Łoziński - instruktor szkolenia przewodników i psów służbowych w Ośrodku Szkoleniowego Psów Służbowych w Kamionie.

W dwudniowej części praktycznej warsztatów przewodnicy wraz ze swoimi psami doskonalili umiejętności w pracy węchowej związanej z wykrywaniem m.in. papierosów i narkotyków na torze przeszkód, z wykorzystaniem technik linowych, w zaciemnionych pomieszczeniach oraz za specjalną przesłoną z siatki. Na jednym z parkingów zlokalizowanych przy drodze krajowej nr 8 uczestnicy szkolenia wzięli udział w przeszukiwaniu samochodu ciężarowego oraz autokaru.

Materiał w TVP Białystok dotyczący szkolenia przewodników i ich psów.