«Powrót

Warsztaty podatkowe dla osób niepełnosprawnych w siedzibie Centrum Integracja

Warsztaty podatkowe dla osób niepełnosprawnych w siedzibie Centrum Integracja

Warsztaty podatkowe dla osób niepełnosprawnych w siedzibie Centrum Integracja

Grafika z napisem Szybki PIT

W ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej Szybki PIT pracownicy Izby Administracji Skarbowej przeprowadzą warsztaty podatkowe dla osób niepełnosprawnych dotyczące rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za 2016 rok. Spotkania odbędą się w siedzibie Centrum Integracja przy ul. Dzielnej 1 w Warszawie, w dniach 16 i 23 marca 2017 r.

Osoby chętne do udziału w spotkaniach mogą zapisać się na konkretny termin w Centrum Integracja pod numerami telefonów: 22 831 85 82 oraz mailem na adres: warszawa@integracja.org
Pracownicy Izby będą pomagać osobom niepełnosprawnym w wypełnianiu zeznań podatkowych PIT i wysyłaniu ich przez Internet. Udzielą również wszelkich informacji i wyjaśnień dotyczących: wypełnienia formularzy PIT, odliczania ulgi rehabilitacyjnej i innych ulg podatkowych, dokumentów uprawniających do odliczeń, korzystania z systemu e-Deklaracje, terminów i sposobów otrzymania zwrotu nadpłaty podatku.

Osoby zainteresowane możliwością elektronicznego rozliczenia PIT w trakcie dyżurów naszych pracowników proszone są o przyniesienie do Centrum Integracja informacji otrzymanych od płatników (PIT-11, PIT-40A/11A, PIT-8C, PIT-R).
Należy zabrać ze sobą również dowód osobisty i zeznanie PIT za rok 2015 ponieważ podanie kwoty przychodu wykazanej w tym zeznaniu jest niezbędne do złożenia deklaracji przez Internet.

Podatnicy, którzy chcą skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej, a mają wątpliwości dotyczące prawidłowości odliczenia, powinni przynieść dokumenty potwierdzające dokonanie wydatków na cele rehabilitacyjne / wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych (faktury VAT, rachunki, dowód wpłaty na poczcie lub potwierdzenie przelewu bankowego).  Osoby korzystające z ulgi prorodzinnej powinny też przygotować nr PESEL dzieci. Na podstawie informacji zawartych w ww. dokumentach pracownicy Izby Administracji Skarbowej pomogą prawidłowo dokonać rozliczenia.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Centrum Integracja pod adresem www.niepelnosprawni.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie)