«Powrót

Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana

Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana

Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana

Bibułka papierosowa oraz krajanka tytoniowa
Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej oraz Straży Granicznej
 Rozłożone kartonowe pudełko na papierosy

Kolejne wspólne działania KAS i Straży Granicznej oraz CBŚP zakończone sukcesem. Tym razem funkcjonariusze zlikwidowali magazyn, w którym na dalszą dystrybucję czekało prawie 20 ton tytoniu wartego niemal 14 mln zł.

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach we współpracy z policjantami zwalczającymi przestępczość ekonomiczną Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Łodzi zlikwidowali magazyn z krajanką tytoniu, który zlokalizowany był w jednej w podwarszawskich miejscowości.

W kontrolowanym magazynie ujawniono blisko 20 ton krajanki tytoniowej, która znajdowała się w kartonach ważących po 140 i 150 kilogramów. Ponadto, zabezpieczono prawie 7 ton gotowej poligrafii oraz innych półproduktów służących do produkcji i pakowania papierosów oznakowanych znanymi markami tytoniowymi.

Szacunkowa wartość rynkowa zajętego towaru to prawie 14 mln złotych, natomiast wartość uszczuplenia Skarbu Państwa została wyliczona na kwotę ponad 20 mln złotych.

To kolejne, zakończone sukcesem wspólne działania Służby Celno-Skarbowej, Straży Granicznej i CBŚP, wymierzone przeciwko nielegalnej produkcji i obrotowi towarami akcyzowymi.

Sprawa ma charakter rozwojowy i jest prowadzona przez Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.