«Powrót

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Adres:

Urząd Skarbowy w Mińsku Mazowieckim
ul. Szczecińska 2
05-300 Mińsk Mazowiecki

Dojazd do budynku Urzędu Skarbowego w Mińsku Mazowieckim

Budynek Urzędu Skarbowego znajduje się przy ul. Szczecińskiej 2, między ulicami Chełmońskiego i Topolową – w północnej części Mińska Mazowieckiego, niedaleko centrum miasta i głównej ulicy Warszawskiej.

Do Urzędu można dojechać samochodem lub środkami komunikacji publicznej – linia autobusowa M3, przystanek „Urząd Skarbowy".

Budynek Urzędu Skarbowego znajduje się w odległości ok. 1 km od stacji kolejowej Dworzec PKP Mińsk Mazowiecki oraz ok. 3 km od stacji kolejowej PKP Mińsk Mazowiecki Anielina.

Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób z niepełnosprawnością

Przy wejściu głównym do budynku, wzdłuż ulicy Szczecińskiej znajduje się ogólnodostępny parking. Na parkingu oraz obok wejścia głównego do budynku jest wyznaczone jedno miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Skorzystanie z parkowania w tym miejscu, nie wymaga uprzedniego uzgodnienia. Nie ma możliwości rezerwacji miejsc.

Wejście do budynku

Wejście do budynku usytuowane jest od ul. Szczecińskiej 2.

Chodnik prowadzący do budynku nie jest wyposażony w ścieżkę naprowadzającą dla osób niewidomych i słabowidzących.

Wejście do budynku jest jasno oświetlone oraz posiada zadaszenie, które chroni przed opadami atmosferycznymi. Przed budynkiem nie znajdują się obiekty, które mogłyby utrudnić wejście do Urzędu. Przed wejściem do budynku znajdują się dwa stopnie szerokich schodów bez poręczy, pokrytych antypoślizgową wykładziną. Z lewej strony od wejścia znajduje się podjazd dla osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach, wyposażony po obu stronach w poręcze.

Do budynku Urzędu prowadzą szklane, uchylne drzwi wejściowe, które posiadają odpowiednią szerokość, umożliwiającą swobodny przejazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Ich ciężar nie utrudnia ich otwierania i zamykania przez osoby z niepełnosprawnością ruchowo. Ponadto na szklanych drzwiach wejściowych umieszczono duże i kolorowe plakaty informacyjne pełniące funkcje kontrastów.

Przy wejściu do budynku znajduje się czytelna tablica informacyjna. Tablica  nie jest dostępna w formie  dotykowej.

W razie konieczności istnieje możliwość zapewnienia osobie z niepełnosprawnością asysty przy wejściu przez pracownika Urzędu.

Poruszanie się wewnątrz budynku

Za drzwiami wejściowymi do Urzędu znajduje się przestronny przedsionek, który jest na tyle szeroki, by zmieścił się w nim wózek inwalidzki. Przedsionek jest odpowiednio oświetlony i wyposażony w stolik oraz krzesła. Za przedsionkiem umiejscowiona jest Sala Obsługi.

Po lewej stronie od wejścia do budynku, na Sali Obsługi znajduje się stanowisko recepcyjne. Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników urzędu, po wezwaniu przez pracownika ochrony. Recepcja Urzędu nie posiada pętli indukcyjnej.

Wszystkie stanowiska na Sali Obsługi są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością, które poruszają się na wózkach inwalidzkich.

W budynku Urzędu nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Nie ma także oznaczeń w alfabecie Braille`a. Dla osób słabowidzących zainstalowano świetlne tablice informacyjne oraz wyraźne oznaczenia stanowisk na Sali Obsługi.

Budynek Urzędu ma cztery kondygnacje. Klienci z niepełnosprawnością ruchową mogą poruszać się swobodnie po Sali Obsługi, która jest ogólnodostępna, przestrzenna i pozwala na obrócenie wózka inwalidzkiego o 180 stopni.

Do pozostałych części budynku klienci mają dostęp wyłącznie w obecności pracownika przy wykorzystaniu windy przystosowanej dla osób z niepełnosprawnością. Winda  zapewnia dostęp na każdą kondygnację budynku.

Korytarze Urzędu posiadają odpowiednią szerokość, umożliwiającą wygodną komunikację osób na wózkach oraz zapewniają kontrast kolorystyczny ścian, podłogi i drzwi. Na korytarzach nie występują obiekty, które mogłyby utrudniać komunikację osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Na terenie budynku znajdują się oznaczenia poszczególnych jego części i informacje, które ułatwią poruszanie się po nim i umożliwią odnalezienie poszukiwanego pomieszczenia.

Po lewej stronie od wejścia znajdują się schody główne. Drugie schody umiejscowione są we wschodniej części budynku. Schody posiadają antypoślizgową nawierzchnię i poręcze po obu stronach, są oświetlone w taki sposób, aby poszczególne stopnie były dobrze widoczne. Krawędzi stopni schodów w budynku urzędu nie wyposażono w stosowne oznaczenia wyróżniające się kolorem kontrastującym z kolorem posadzki.

W razie potrzeby istnieje możliwość pomocy ze strony pracowników Urzędu  przy wejściu na wyższe kondygnacje budynku.

Na drugim piętrze usytuowana jest sala konferencyjna Urzędu. Sala konferencyjna posiada odpowiednie oświetlenie i jest przestronna, co zapewnia osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich swobodne i komfortowe przemieszczanie się.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

W budynku na parterze, w korytarzu naprzeciwko wejścia usytuowana jest toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach. Toaleta jest wyraźnie oznaczona i wyposażona w uchwyty oraz inne urządzenia ułatwiające korzystanie z toalety.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym

Do budynku Urzędu i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z asystującym psem przewodnikiem.

Lokalizacja Google Maps

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 19.07.2021 Data publikacji: 19.07.2021 11:43 Data ostatniej modyfikacji: 19.07.2021 11:43
Autor: Bożena Wyszomirska Osoba publikująca: Bożena Wyszomirska Osoba modyfikująca: Bożena Wyszomirska
Rejestr zmian