«Powrót

Nakrętki zamienione na protezy

Nakrętki zamienione na protezy

Nakrętki zamienione na protezy

Podopieczny Stowarzyszenia Krzysztof, który w wyniku wypadku stracił rękę i nogę siedzi na wózku inwalidzkim, obok na zdjęciu Krzysztof z założonymi protezami
Ks. kmdr. Janusz Bąk oraz ks. dr kapelan KAS podinsp. Marian Midura celebrują mszę św. w intencji Stowarzyszenia
W ławkach siedzą uczestnicy uroczystości w Katedrze Wojska Polskiego podczas mszy św. w intencji Stowarzyszenia (organizatora nakrętkowej akcji) i jego podopiecznych

Wszyscy pracownicy i funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej, którzy włączyli się do zbierania nakrętek, mogą zobaczyć efekty tej niezwykłej akcji. Protezy ręki i nogi trafiły do Krzysztofa, który kilka lat temu uległ wypadkowi komunikacyjnemu.

Uroczystość przekazania protez odbyła się w wyjątkowym miejscu, Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Poprzedziła ją msza św. w intencji Stowarzyszenia (organizatora nakrętkowej akcji) i jego podopiecznych celebrowana przez ks. kmdr. Janusza Bąka oraz ks. dr. kapelana KAS podinsp. Mariana Midurę.

Ks. Janusz Bąk odniósł się w kazaniu do ważnej w życiu wartości – służby miłości dla drugiego człowieka, wartości, którą z wielkim oddaniem realizuje na co dzień Żoliborskie Stowarzyszenie, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. W swej charytatywnej działalności realizuje i pamięta o tym, co w życiu i kulturze każdego społeczeństwa najważniejsze - Dom Rodzina Człowiek.

W uroczystości wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Paweł Lisiecki, członek Rady Nadzorczej „Społem" WSS Śródmieście Jolanta Jędrzejewska, podopieczni Stowarzyszenia, wolontariusze oraz przedstawiciele wielu instytucji wspierających działalność Stowarzyszenia. W gronie tym, znaleźli się również przedstawiciele mazowieckiej Izby Administracji Skarbowej, która od wielu lat uczestniczy w „nakrętkowej" akcji.

W imieniu Krzysztofa, protezy odebrała Pani Dominika, jego była nauczycielka, która wraz z grupą przyjaciół wspiera go od lat. Parę słów o Krzysztofie. Ma 33 lata, jest wychowankiem Domu Dziecka w Otwocku i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pod Warszawą. Przed wypadkiem zajmował się pracami wykończeniowymi pomieszczeń. W sierpniu 2011 roku Krzysztof został potrącony przez tramwaj. W wyniku odniesionych urazów, amputowano mu lewą rękę i nogę. Otrzymane protezy pomogą mu w codziennym życiu oraz znalezieniu pracy.

W podziękowaniu za aktywne uczestnictwo mazowieckiej Izby Administracji Skarbowej i jej jednostek w Ogólnopolskiej akcji „Nakrętka Nadziei", Prezes Żoliborskiego Stowarzyszenia Zofia Korzeniecka-Podrucka przekazała podziękowania za licznie zbierane nakrętki, które co miesiąc trafiają do Stowarzyszenia.

Na dzień dzisiejszy Izba dostarczyła do Żoliborskiego Stowarzyszenia blisko 900!!!! worków (120 litrowych). Do „nakrętkowej" akcji przyłączyli się w 2015 roku pracownicy i funkcjonariusze Ministerstwa Finansów, którzy zebrali ponad 130 kartonów nakrętek.

Pamiętajmy!

Nie wyrzucajmy nakrętek, bo każda nakrętka może pomóc w spełnieniu marzeń niepełnosprawnych osób.

Teraz, zbiórka nakrętek jest przeznaczona na zakup wózka inwalidzkiego aktywnego dla Malwiny.