«Powrót

Nauka i zabawa z Krajową Administracją Skarbową

Nauka i zabawa z Krajową Administracją Skarbową

Nauka i zabawa z Krajową Administracją Skarbową

Funkcjonariusz pokazuje dzieciom i osobie dorosłej skórę wydry
Namiot Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, w którym znajdują się okazy zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem oraz stolik i krzesełka dla dzieci do zabawy
Dzieci siedzą przy stoliku i malują kolorowanki ze zwierzętami roślinami chronionymi oraz bawią się pluszowymi zwierzakami
Dzieci w otoczeniu przewodnika głaszczą labradorkę Lokę, psa służbowego który leży i i odpoczywa po pokazie swoich umiejętności
Dzieci w otoczeniu przewodnika i edukatorów głaszczą labradorkę Lokę, psa służbowego i słuchają o jej pracy w Izbie Administracji Skarbowej w Warszawie
Funkcjonariusz pokazuje specjalnemu gościowi Pikniku Joannie Mazur cios słonia zagrożonego wyginięciem
Edukatorzy pokazują dzieciom i dorosłym okazy zwierząt i roślin chronione, których nie wolno przywozić z zagranicznych podrózy

Czerwiec to czas imprez plenerowych, podczas których przedstawiciele mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej organizują stoiska edukacyjne.

W ostatnim tygodniu funkcjonariusze i pracownicy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie byli obecni na Pikniku Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza" oraz Pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Parafię Zesłania Ducha Św.

Odwiedzający Pikniki mogli zobaczyć wystawę okazów gatunków fauny i flory zagrożonych wyginięciem, chronionych Konwencją CITES takich jak skóra zebry, wilka, geparda, pałeczka deszczowa, cios słonia, spreparowany krokodyl czy kawałki rafy koralowej.

Stoisko Izby odwiedziła Joanna Mazur, multimedalistka mistrzostw świata i Europy niepełnosprawnych, która z powodu choroby w wieku 13. lat całkowicie utraciła wzrok.

Edukatorzy mazowieckiej Izby przypominali, że największym zagrożeniem dla roślin i zwierząt jest nielegalny handel dzikimi okazami i wykonanymi z nich wyrobami, dlatego kupując takie pamiątki podczas egzotycznych podróży, zwiększamy na nie popyt, a przewożąc je bez zezwolenia narażamy się na konsekwencje karne.

W specjalnie przygotowanym kąciku edukacyjnym, dzieci poszerzały wiedzę z podatków oraz chronionych gatunków zwierząt malując kolorowanki, bawiąc się w dżungli pluszowymi zwierzakami oraz uczestnicząc w grach edukacyjnych.

Na Pikniku „Tęczy" obecny był pies służbowy. Przewodnik opowiadał o jego szkoleniu, a także przeprowadził pokaz umiejętności Loki w wykrywaniu niedozwolonych substancji, który wzbudził zachwyt dzieci i dorosłych. Labradorka jest specjalistką w wykrywaniu zarówno wyrobów tytoniowych jak i  narkotyków.

Udział przedstawicieli mazowieckiej administracji skarbowej w imprezach plenerowych jest doskonałą okazją do przybliżenia społeczeństwu zadań Krajowej Administracji Skarbowej, poprzez m.in. rozmowy z uczestnikami Pikników oraz rozdawane im ulotki.