«Powrót

Mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi na charytatywnym Pikniku

Mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi na charytatywnym Pikniku

Mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi na charytatywnym Pikniku

Mazowiecką KAS reprezentowali na Pikniku radomscy funkcjonariusze Służby Celno–Skarbowej wraz z psem służbowym Adso.
Dodatkową atrakcją podczas Pikniku, którą przygotowali mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi był radiowóz.
Adso to 3. letni pies rasy chesapeake bay retriver, który od 1,5 roku pełni służbę w Porcie Lotniczym im. F. Chopina w Warszawie.

Radomska Koniówka była gospodarzem tegorocznej edycji charytatywnej imprezy pt. „Piknik Off Road jedziemy dla Krzysia", którą wsparli swoim udziałem funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej.
Celem tego szlachetnego przedsięwzięcia była pomoc dla małoletniego radomianina Krzysia, który choruje na pęcherzykowe oddzielenie naskórka. Piknik po raz kolejny zorganizowało Stowarzyszenie Team 4x4, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radom.
Na uczestników Pikniku, wśród których była najważniejsza tego dnia osoba - Krzyś z rodziną, czekało wiele atrakcji. Oprócz rajdów samochodowych, które były główną atrakcją, odbyły się liczne koncerty, pokazy i animacje.

Do udziału w Pikniku zaproszono służby mundurowe, wśród nich Policję, Straż Pożarną i Służbę Ochrony Kolei. Swoje stoisko promocyjno-edukacyjne z wieloma atrakcjami przygotowała również Izba Administracji Skarbowej
w Warszawie.
Mazowiecką KAS reprezentowali na Pikniku radomscy funkcjonariusze Służby Celno–Skarbowej wraz z psem służbowym Adso. Jego występ poprzedził aplauz publiczności a Adso w nagrodę pokazał swoje niezwykłe umiejętności. Pokaz polegał na wykryciu w bagażu większej ilości banknotów w walucie obcej – euro i dolarów, które zaznaczał w sposób pasywny, bo właśnie w tym jest najlepszy. Adso to 3. letni pies rasy chesapeake bay retriver, który od 1,5 roku pełni służbę w Porcie Lotniczym im. F. Chopina w Warszawie. Adso wzbudził ogromny zachwyt wśród uczestników Pikniku, czego dowodem było również zainteresowanie jego historią. Przewodniczka czworonoga opowiedziała o jego pracy, wyszkoleniu oraz dotychczasowych sukcesach zawodowych.
Dodatkową atrakcją podczas Pikniku, którą przygotowali mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi był radiowóz oraz elementy wyposażenia funkcjonariuszy, z których chętnie korzystali zarówno dzieci jak i dorośli.

Podczas tegorocznego Pikniku można było również skorzystać z symulatora dachowania, zwiedzić wystawę aut 4x4, a Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przygotował m.in. naukę udzielania pierwszej pomocy. Szczytny cel Pikniku został osiągnięty, a jego uczestnicy mieli dobrą i z pewnością niezapomnianą zabawę połączoną z edukacją.