«Powrót

Nielegalny hazard to niebezpieczna gra

Nielegalny hazard to niebezpieczna gra

Nielegalny hazard to niebezpieczna gra

Nielegalny hazard to niebezpieczna gra
Nielegalny hazard to niebezpieczna gra

171 nielegalnych automatów do gier trafiło do magazynów Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Od początku 2018 roku, Funkcjonariusze Działu Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno - Skarbowego ujawnili i zabezpieczyli maszyny do gier  o szacunkowej wartość około 1.710.000 zł.

„Automaty do gier hazardowych bardzo często są umieszczane w niepozornych miejscach takich jak lokalne bary, kioski lub małe sklepy spożywcze. Z naszego doświadczenia wynika, że osoby wynajmujące powierzchnię na której ustawiona jest maszyna do gry często nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności karnej-skarbowej jaka na nich ciąży. Jestem przekonany, że świadomość konsekwencji pozwoli na racjonalne podejmowanie decyzji w tym obszarze, bowiem kary za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji wynoszą nawet 100 tys. zł od każdej zabezpieczonej maszyny. Ponadto zgodnie z prawem odpowiedzialność ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale przede wszystkim właściciele lokali, w których się one odbywają." – powiedział Robert Antoszkiewicz, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Warto wiedzieć, że w myśl art. 23a ustawy o grach hazardowych - automaty do gier, urządzenia losujące i urządzenia do gier mogą być eksploatowane przez podmioty posiadające koncesję lub zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie gier losowych lub gier na automatach oraz przez podmioty wykonujące monopol państwa, po ich zarejestrowaniu przez naczelnika urzędu celno-skarbowego.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnej praktyki hazardowej można zgłaszać pod  bezpłatny telefon interwencyjny 800 060 000 oraz pod adresem e-mail: powiadom-clo@mf.gov.pl.