«Powrót

Uroczyste obchody Narodowego Święta 3 Maja

Uroczyste obchody Narodowego Święta 3 Maja

Uroczyste obchody Narodowego Święta 3 Maja

Pierwszy raz pod sztandarem Krajowej Administracji Skarbowej funkcjonariusze celno-skarbowi z Izby Administracji Skarbowej w Warszawie brali udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta 3 Maja.
 
Udział w uroczystościach został poprzedzony kilkudniowym zgrupowaniem szkoleniowym w Batalionie Reprezentacyjnym Wojska Polskiego, gdzie ćwiczyły poczty sztandarowe wszystkich służb mundurowych i wojska, biorące udział w uroczystościach. 
 
Poczet sztandarowy składał się z doświadczonych funkcjonariuszy, którzy wchodzą w skład Kompanii Honorowej Szefa KAS. Dowódcą pocztu był st. asp. Tomasz Małecki, sztandarowym rew. Waldemar Zduniak, asystę zapewnili rachm. Adam Urbański oraz rachm. Robert Kuba.
 
Oficjalne obchody Narodowego Święta 3 Maja rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w archikatedrze świętego Jana Chrzciciela. Główna część obchodów odbyła się o godzinie 12.00 na placu przed Zamkiem Królewskim. W uroczystościach uczestniczyli: prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, marszałkowie Sejmu i Senatu - Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, przedstawiciele służb mundurowych oraz mieszkańcy stolicy.
 
W uznaniu wykazanego profesjonalizmu i zaangażowania funkcjonariusze celno-skarbowi otrzymali pisemne podziękowanie przekazane przez dowódcę Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego ppłk. Sebastiana Cichosza.