«Powrót

„Zapomniał” zgłosić ekskluzywne zegarki

„Zapomniał” zgłosić ekskluzywne zegarki

„Zapomniał” zgłosić ekskluzywne zegarki

Zapomniał zgłosić ekskluzywne zegarki
Zapomniał zgłosić ekskluzywne zegarki

Przemyt 3 luksusowych zegarków o łącznej wartości ponad 250 tys. zł, udaremnili na Lotnisku Chopina funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Funkcjonariusze Delegatury Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego III „Port Lotniczy" w Warszawie skierowali do kontroli celno-skarbowej podróżnego, który wybrał przejście zielonym korytarzem - „nic do oclenia". Podróżnym był obywatel polski, który przyleciał z Singapuru przez Dubaj. W wyniku kontroli bagażu podręcznego, funkcjonariusze ujawnili pod podszewką walizki 3 luksusowe szwajcarskie zegarki naręczne o łącznej wartości ponad 250 tys. zł. Oryginalne opakowania i certyfikaty tych ekskluzywnych zegarków z limitowanej serii znaleziono w bagażu rejestrowanym.

Uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego za ten luksusowy towar cła i podatku od towarów i usług wyniosłyby blisko 60 tys. zł.

Zegarki zostały zajęte i złożone w magazynie depozytowym Delegatury MUCS III „Port Lotniczy" w Warszawie, który będzie prowadził dalsze postępowanie w sprawie.

„Zważywszy na okres przedświąteczny i związany z nim m.in. przywóz upominków pamiętajmy, że towary przywożone w bagażu osobistym w ruchu lotniczym z terytorium państw trzecich są zwolnione z cła i podatku VAT. Jednak należy również zwrócić uwagę, że wartość towaru nie może przekraczać równowartości 430 euro, a jednocześnie rodzaj zakupów może być tylko okazjonalny i przeznaczony na użytek podróżnego, jego rodziny lub na prezent" - przypomina Robert Antoszkiewicz - Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.