«Powrót

Przedświąteczna pomoc mazowieckiej KAS

Przedświąteczna pomoc mazowieckiej KAS

Przedświąteczna pomoc mazowieckiej KAS

Torby pełne dobra pojechały do Stowarzyszenia Tęcza, których podopiecznymi są dzieci niewidome, słabowidzące i ze złożoną niepełnosprawnością ruchową
Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Robert Antoszkiewicz i licznie wypełnione darami Torby pełne dobra
Zastępca Dyrektora Izby Teresa Warszawska z obdarowanymi dziećmi jednej ze szkół
Współorganizatorzy akcji Torba pełna dobra - Dziekan KAS, Rzecznik Prasowy Izby i pracownik Działu Komunikacji
Wręczanie paczek z zebranych darów m.in. w warszawskiej Izbie Administracji Skarbowej, podopiecznym Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek
Podziękowania i życzenia świąteczne od obdarowanych upominkami dzieci jednej z warszawskich szkół
Własnoręcznie wykonane przez dzieci symboliczne upominki i podziękowania dla Izby Administracji Skarbowej w Warszawie

Po raz kolejny pracownicy i funkcjonariusze mazowieckiej KAS zorganizowali przedświąteczną zbiórkę żywności, artykułów szkolnych i zabawek, aby wesprzeć najbardziej potrzebujących oraz sprawić radość dzieciom z kilku warszawskich szkół.

W czasie kilkudniowej zbiórki, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Torba pełna dobra", zebraliśmy żywność długoterminową, ale i to, co najbardziej cieszy dzieci - zabawki, gry planszowe, książeczki i górę słodyczy. Dzięki hojności, pomogliśmy bardzo wielu rodzinom z dziećmi i podopiecznym Stowarzyszeń, których działalność wspieramy od lat. I nie tylko.

„Torby pełne dobra" przekazaliśmy do Stowarzyszenia „Tęcza", którego podopiecznymi są dzieci niewidome, słabowidzące i ze złożoną niepełnosprawnością ruchową oraz do Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek, znanego z ogólnopolskiej akcji „Nakrętka nadziei", w której nasza Izba uczestniczy od blisko 7 lat.

Wolontariusze i pracownicy obdarowanych Stowarzyszeń, przygotowali kilkadziesiąt pokaźnej wielkości paczek żywnościowych, które trafiły do najbardziej potrzebujących.

Zabawki, słodycze i artykuły szkolne zostały wręczone podczas Mikołajek dzieciom z kilku warszawskich szkół – m.in. Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 240 i nr 179 w Warszawie, Zespołu Szkół Specjalnych Nr 90 oraz niepełnosprawnych zuchów i harcerzy z Nieprzetartego Szlaku Hufca Warszawa Praga-Południe. Radość i uśmiech obdarowanych dzieci pozostanie na długo w naszej pamięci.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że nie jest nam obojętny los osób, które z przyczyn losowych zostały pozbawione godnego życia bądź beztroskiego dzieciństwa.

Na ręce Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Roberta Antoszkiewicza spływają od obdarowanych pomocą przedświąteczną Szkół i Stowarzyszeń liczne podziękowania oraz własnoręcznie wykonane przez dzieci symboliczne upominki, których wartość może być tylko mierzona miarą serca.

 

Podziękowania od uczniów, rodziców, nauczycieli i Dyrekcji Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 240 w Warszawie

Podziękowania od zuchów, harcerek i harcerzy z Nieprzetartego Szlaku Hufca Warszawa Praga-Południe