«Powrót

KAS i Policja zwalczają nielegalny hazard na Mazowszu

KAS i Policja zwalczają nielegalny hazard na Mazowszu

KAS i Policja zwalczają nielegalny hazard na Mazowszu

Trzy automaty na których były urządzane nielegalne gry hazardowe
Dwa automaty na których były urządzane nielegalne gry hazardowe
Dwa automaty na których były urządzane nielegalne gry hazardowe
  • Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Komenda Stołeczna Policji (KSP) na polecenie Mazowieckiego Pionu Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie zatrzymały 7 osób.
  • Podejrzani tworzyli grupę przestępczą, która specjalizowała się w organizowaniu nielegalnego hazardu.

Kasyno w kontenerze

Wspólna akcja funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie i Komendy Stołecznej Policji była związana ze śledztwem dotyczącym grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem.

Grupa działała od 2020 r. w kilkudziesięciu lokalizacjach - sieci lokali usługowych na terenie woj. mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz śląskiego. Wszystkie lokale były wynajmowane przez fikcyjne firmy.

W ramach działań służby przeszukały także jeden z kontenerów w Sulejówku, w którym były nielegalne automaty. Zatrzymały 7 osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Krajowa w Warszawie.

5 osób w areszcie, 2 pod dozorem

Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się nielegalnym hazardem. 5 osób trafiło do aresztu, wobec dwóch zastosowano dozór Policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Policji przeszukali miejsca zamieszkania podejrzanych i użytkowane przez nich pojazdy. Zabezpieczyli telefony komórkowe, laptopy oraz dokumentację związaną z wykrytym procederem.

Sprawa jest rozwojowa. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Kosztowne przestępstwo

Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. W przypadku działania w zorganizowanej grupie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze hazardowej oprócz grzywny, grozi zaś kara pozbawienia wolności do 7 i pół roku.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty, grożą kary pieniężne w wys. 100 tys. zł od każdego urządzenia.