«Powrót

Nielegalne automaty zatrzymane przez KAS i Policję

Nielegalne automaty zatrzymane przez KAS i Policję

Nielegalne automaty zatrzymane przez KAS i Policję

Mężczyzna tyłem w żółtej kamizelce z napisem Służba Celno-Skarbowa stoi przed automatem do gry.
Mężczyźni tyłem jeden w żółtej kamizelce, drugi w czarnej koszulce stoją przed automatem do gry.
5 automatów w sali
  • 31 automatów do urządzania nielegalnych gier hazardowych zabezpieczyła mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), we współpracy z Policją.
  • W jednym z lokali funkcjonariusze znaleźli również amfetaminę, marihuanę i ecstasy.

Mazowiecka KAS, wspierana przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, KPP w Ostrowi Mazowieckiej i KPP w Garwolinie, zabezpieczyła w 5 lokalach 31 nielegalnych automatów oraz dowody rzeczowe (m.in. klucze do kasowania punktów w automatach, telefony komórkowe i pieniądze, które pochodziły od graczy i przeznaczone na wygrane).

Podczas przeszukania, w jednym z lokali, funkcjonariusze znaleźli również amfetaminę, marihuanę i tabletki ecstasy.

W jednym z miejsc, KAS już wcześniej wykryła nielegalne automaty. Właściciel lokalu nie spodziewał się kolejnej kontroli i wznowił działalność.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty. Za organizowanie gier hazardowych oprócz grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.