«Powrót

Bez skrupułów – nieletni zaangażowani w przemyt

Bez skrupułów – nieletni zaangażowani w przemyt

Bez skrupułów – nieletni zaangażowani w przemyt

Obraz RTG walizki wypełnionej przemycaną odzieżą i galanterią

Mazowiecka KAS ujawniła przemyt odzieży i galanterii, którą próbowała nielegalnie wwieźć podróżna, angażując do tego celu nieletnich.
Dwójkę - jak się okazało  nieletnich osób - z podejrzanym bagażem, skierował do kontroli celno-skarbowej z korytarza „zielona linia - nic do zgłoszenia" funkcjonariusz Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego III „Port Lotniczy" w Warszawie.

Podczas kontroli okazało się, że walizka, którą podjęły z taśmy dzieci po przylocie do Polski, nie należy do nich, ale do rodzica i na jego polecenie nieletni wraz z bagażem zamierzali opuścić teren przejścia granicznego.

Po prześwietleniu, a następnie otwarciu walizki matki jednego z nieletnich okazało się, że znajduje się w niej łącznie 52 sztuki odzieży, torebek, portfeli i obuwia, niektóre z nich oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi światowych marek. Podróżna przyznała, że posiada stoisko w Wólce Kosowskiej, na którym handluje sprowadzanymi z Azji towarami.

Ze względu na możliwość narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenia cła oraz podatku od towarów i usług, przewożony towar został zajęty i umieszczony w magazynie depozytowym. W stosunku do podróżnej wszczęto postępowanie karne skarbowe.

To zdarzenie pokazuje, że są osoby, które nie wahają się przed zaangażowaniem w nieuczciwy proceder młodych ludzi, i tym samym wciągają ich do świata przestępczego.