«Powrót

KAS zatrzymuje kolejne nielegalne automaty do gier

KAS zatrzymuje kolejne nielegalne automaty do gier

KAS zatrzymuje kolejne nielegalne automaty do gier

Funkcjonariusz w trakcie kontroli
Nielegalne automaty do gry
Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej w trakcie czynności kontrolnych
Nielegalne automaty do gry

Mazowieccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wraz ze Strażą Graniczną i Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego ujawnili 35 nielegalnych automatów do gier, których wartość rynkowa wynosi 420 tysięcy złotych.

18 listopada 2017 r. funkcjonariusze Działu Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego wspierani przez funkcjonariuszy SG i ABW, przeprowadzili działania kontrolne ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.

W 5 lokalach na terenie Wólki Kosowskiej i Mrokowa, funkcjonariusze ujawnili nielegalne automaty do gier, z których właściciele czerpali pokaźne zyski. W kontrolowanych pomieszczeniach funkcjonariusze zastali także kilkadziesiąt osób, które grały na automatach. Byli to głównie cudzoziemcy pochodzenia azjatyckiego, a wśród nich dwie osoby przebywające w Polsce nielegalnie, bez dokumentów tożsamości, podające się za obywateli Wietnamu. Do czasu ustalenia ich tożsamości i narodowości, zostaną umieszczeni w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców. W hazardowy proceder byli zaangażowani również Polacy.

W toku podjętych działań kontrolnych zabezpieczono także pieniądze pochodzące z nielegalnych transakcji hazardowych w kwocie: 300 euro, 1700 dolarów amerykańskich i 11 tys. zł. Zabezpieczono również substancje narkotyczne o niewiadomym składzie chemicznym w postaci białego proszku, które zostaną poddaną analizie.

Postępowanie karno-skarbowe w sprawie ujawnionych automatów, będzie prowadzone przez MUCS w Warszawie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

„To kolejna akcja wymierzona w przestępczy proceder hazardowy przeprowadzona przez funkcjonariuszy mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej - i jak podkreślił Marcin Kopczyk Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, ze względu na jego skalę, będziemy je kontynuować i intensyfikować".