«Powrót

KAS zatrzymuje kolejne nielegalne automaty do gier

KAS zatrzymuje kolejne nielegalne automaty do gier

KAS zatrzymuje kolejne nielegalne automaty do gier

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie ujawnili 9 nielegalnych automatów do gier, których wartość rynkowa wynosi blisko 110 tys. złotych.

Do ujawnienia nielegalnych automatów doszło 17 października 2017 r. w trakcie przeszukania dwóch lokali w Warszawie, w dzielnicach Wola i Targówek.

Na Woli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z MUCS, ujawnili w pomieszczeniu 4 nielegalne automaty, natomiast w lokalu na Targówku wsparci przez funkcjonariuszy z Komendy Rejonowej Policji w Warszawie - 5 automatów.

W wyniku przeprowadzonych działań kontrolnych ukierunkowanych na zwalczanie nielegalnego hazardu, funkcjonariusze zabezpieczyli ujawnione automaty do gier i przewieźli do magazynu MUCS w Warszawie do dalszego postępowania.

Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonych urządzeń do gier to blisko 110 tys. złotych.

Zgodnie z zobowiązującymi przepisami podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Ustawa o grach hazardowych dopuszcza możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale wyłącznie takich, które są prowadzone przez państwo, czyli jest to działalność objęta monopolem państwowym.

Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji, kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu, natomiast za nielegalne posiadanie automatów grozi też odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.