«Powrót

Kolejne nielegalne „kasyna” na Mazowszu - ujawnione

Kolejne nielegalne „kasyna” na Mazowszu - ujawnione

Kolejne nielegalne „kasyna” na Mazowszu - ujawnione

Na zdjęciu funkcjonariusz Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie  przy automatach przeznaczonych do urządzania nielegalnych gier hazardowych
Na zdjęciu w pomieszczeniu stoją dwa automaty do gier hazardowych

Od początku roku na Mazowszu przeprowadzono łącznie 200 kontroli, w wyniku których zatrzymano ponad 650 automatów do gier o wartości przekraczającej 7 mln zł.

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie realizując postanowienia Prokuratury Rejonowej tylko przez ostatnie dwa miesiące zabezpieczyli kilkanaście automatów do nielegalnych gier hazardowych, znajdujące się w lokalach na terenie Warszawy, Piastowa i Mińska Mazowieckiego. Punkty, w których zorganizowane były nielegalne „kasyna", zlokalizowane były w miejscach ogólnodostępnych z fikcyjnymi nazwami świadczonych usług.

W trakcie przeprowadzania działań kontrolnych, urządzenia zostały zabezpieczone i  przekazane do magazynu Izby, celem przeprowadzenia dalszego postępowania.

Pomimo nałożenia przez ustawodawcę od 1 kwietnia 2017 r. bardzo wysokich kar pieniężnych (za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara 100  tys. zł od każdego automatu, oraz odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie), hazard stanowi poważny problem w naszej gospodarce i naszym społeczeństwie-poinformowała Anna Szczepańska Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Jednocześnie należy przypomnieć, że trwa  kampania edukacyjno - informacyjna „Hazard? Nie dziękuję", a edukatorzy z Izby Administracji Skarbowej w Warszawie przeszkolili już ponad 9  tys. osób.