«Powrót

Kolejny sukces w walce z nielegalnym hazardem

Kolejny sukces w walce z nielegalnym hazardem

Kolejny sukces w walce z nielegalnym hazardem

Podczas akcji ujawniono i zabezpieczono 15 automatów do gier.
Policjanci CBŚP  przeprowadzili akcję przy przy wsparciu funkcjonariuszy z MUCS w Warszawie.

Policjanci CBŚP i funkcjonariusze MUCS w Warszawie przeprowadzili kolejną akcję, likwidując trzy nielegalne „kasyna", w których organizowano gry hazardowe bez wymaganych zezwoleń.

W ostatnim czasie policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, przy wsparciu funkcjonariuszy z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, przeprowadzili akcję w związku z trwającym śledztwem. Podczas akcji ujawniono i zabezpieczono 15 automatów do gier o niskich wygranych, pieniądze, telefony i karty SIM. W lokalach zatrzymano dwie kobiety: 50-letnią Polkę oraz 59-letnią obywatelkę Ukrainy. Obu zatrzymanym w Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach przedstawiono zarzuty  i zastosowano dozór policyjny.
To kolejne skuteczne uderzenie w nielegalny hazard jest wynikiem śledztwa prowadzonego przez policjantów z Zarządu w Warszawie CBŚP.  Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach i dotyczy organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze na automatach poza kasynami, bez wymaganej koncesji.
W toczącym się śledztwie zatrzymano łącznie 50 osób, którym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze na automatach poza kasynami bez wymaganej koncesji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Śledczy zabezpieczyli mienie na łączną kwotę ponad 2 mln zł.
Jedną z największych akcji w tej sprawie przeprowadzono w marcu br. Wówczas to, w działaniach wzięło udział ponad 150 funkcjonariuszy z CBŚP, Mazowieckiego UCS, KSP, KMP w Siedlcach oraz NOSG, podczas których zatrzymano 22 osoby. Kolejne 3 osoby zostały doprowadzone do prokuratury z zakładów karnych, gdzie obecnie odbywają kary za inne przestępstwa. Podczas realizacji w Warszawie i Siedlcach zlikwidowano cztery lokale z nielegalnymi maszynami do gier o niskich wygranych oraz zabezpieczono
31 automatów.
Warto przypomnieć, że za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.