«Powrót

Nocna próba przemytu

Nocna próba przemytu

Nocna próba przemytu

Nocna próba przemytu
Nocna próba przemytu
Nocna próba przemytu
Nocna próba przemytu

Blisko 100 tys. zatrzymanych papierosów – to efekt próby nielegalnego wwozu wyrobów tytoniowych, udaremnionej przez funkcjonariuszy mazowieckiej KAS na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Przemyt 91 920 sztuk papierosów, które znajdowały się w bagażu podróżnych wykryli na przejściu granicznym - Lotnisko Chopina, funkcjonariusze Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego III „Port Lotniczy" w Warszawie.

Dwóch obywateli Ukrainy podróżujących z Odessy zostało skierowanych do kontroli celno-skarbowej z korytarza „zielona linia - nic do zgłoszenia". Podróżni planowali kolejny lot do Mediolanu, jednakże licząc na mniejszą czujność funkcjonariuszy podczas nocnej zmiany, zdecydowali się wycofać swój bagaż rejestrowany i zakończyć podróż w Polsce.

Po kontroli okazało się, że w bagażu znajdują się wyłącznie kartony papierosów z ukraińskimi znakami akcyzy. Papierosy zostały zajęte do sprawy karnej skarbowej i złożone do magazynu depozytowego. Kwota potencjalnych uszczupleń cła i podatków wynosi ponad 105 tys. zł.

„Z doświadczeń funkcjonariuszy wynika, że podróżni – przemytnicy, to prawdopodobnie członkowie zorganizowanej grupy, która próbuje rozprowadzać nielegalne wyroby tytoniowe z Ukrainy do krajów Europy Zachodniej. Natomiast działania mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej będą nadal ukierunkowane na przeciwdziałanie takim próbom przemytu" – informuje Anna Szczepańska, Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.