«Powrót

16 kwietnia 2016 r. - Dzień Otwarty w urzędach skarbowych

16 kwietnia 2016 r. - Dzień Otwarty w urzędach skarbowych

16 kwietnia 2016 r. - Dzień Otwarty w urzędach skarbowych

16 kwietnia 2016 r. (sobota) - Dzień Otwarty w urzędach skarbowych woj. mazowieckiego. W tym dniu urzędy będą czynne w godzinach 9.00 - 13.00. To znakomita okazja do uzyskania fachowej pomocy przy wypełnianiu deklaracji podatkowej. Pracownicy urzędów będą wydawali druki i przyjmowali zeznania, oraz pokazywali zalety rozliczeń elektronicznych. W urzędach przygotowano dodatkowe punkty informacyjne.

Grafika promująca kampanię Szybki Pit na której widać mężczyznę siedzącego na fotelu oraz trzy kobiety w tle. Na dole napis Dzień otwarty w urzędach skarbowych oraz 16 kwietnia 2016 r. godzina 9.00-13.00

Podatnicy będą mieli do dyspozycji również broszury informacyjne m.in. na temat ulgi na dzieci, ulgi rehabilitacyjnej lub opodatkowania dochodu (przychodu) z odpłatnego zbycia nieruchomości. W wielu urzędach zostaną uruchomione w salach obsługi podatnika specjalne stanowiska komputerowe, na którym można będzie złożyć zeznanie drogą elektroniczną korzystając również z nowej usługi jaką jest PFR czyli Wstępnie Wypełnione Zeznanie.

Wszystkich, którzy nie rozliczyli jeszcze swojej deklaracji podatkowej zapraszamy do odwiedzenia urzędu skarbowego podczas Dnia Otwartego.

***

Uwaga: 16 kwietnia 2016 r. nie będą czynne wyspecjalizowane urzędy skarbowe: I Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie, II Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie, III Mazowiecki Urząd Skarbowy w Radomiu oraz II Urząd Skarbowy Warszawa -Śródmieście ponieważ urzędy te nie obsługują podatników indywidualnych i nie przyjmują zeznań PIT.