«Powrót

Szybki PIT w Kuratorium Oświaty w Warszawie

Szybki PIT w Kuratorium Oświaty w Warszawie

Szybki PIT w Kuratorium Oświaty w Warszawie

Uprzejmie informujemy, że w siedzibie Kuratorium Oświaty w Warszawie (Al. Jerozolimskie 32, pok. nr 109) będzie działał Punkt Szybki PIT prowadzony przez pracowników Izby Skarbowej w Warszawie. Wspólna akcja z Kuratorium ma pomóc nauczycielom i pracownikom oświaty wypełnić zeznanie podatkowe i wysłać PIT przez Internet bezpośrednio do właściwego urzędu skarbowego, promując jednocześnie elektroniczne składanie deklaracji podatkowych.
W dniach 14 kwietnia i 21 kwietnia, w godzinach 11.00 - 15.00, pracownicy Izby Skarbowej będą pomagać wypełniać zeznania i wysyłać je przez system e-Deklaracje. Osoby, które wyślą PIT przez Internet na miejscu otrzymają urzędowe poświadczenie odbioru zeznania (UPO). W trakcie dyżurów specjaliści z administracji podatkowej będą również udzielać informacji dotyczących rozliczenia, w tym korzystania z ulg podatkowych.
Zainteresowanych możliwością elektronicznego rozliczenia PIT prosimy o przyniesienie ze sobą:
- informacji otrzymanych od płatników (PIT-11, PIT-40A/11A, PIT-8C, PIT-R).
- dowodu osobistego,
- zeznania PIT za rok 2014, ponieważ podanie kwoty przychodu wykazanej w tym zeznaniu jest niezbędne do złożenia deklaracji przez Internet.
Ponadto osoby, które chcą skorzystać z ulg podatkowych powinny pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentów potwierdzających wydatki, które chcą odliczyć. Na podstawie informacji zawartych w ww. dokumentach pracownicy Izby Skarbowej pomogą prawidłowo dokonać odliczenia.
Uwaga: w siedzibie Kuratorium nie będą przyjmowane zeznania PIT w formie papierowej.

Grafika promująca akcję "Szybki PIT": mężczyzna w garniturze siedzący na środku ulicy na biurowym krześle, trzymający na kolanach laptop

Zapraszamy nauczycieli i pracowników oświaty do rozliczenia zeznań podatkowych z naszą pomocą.