«Powrót

366 litrów oddanej krwi. Za nami 29. akcji krwiodawstwa

366 litrów oddanej krwi. Za nami 29. akcji krwiodawstwa

366 litrów oddanej krwi. Za nami 29. akcji krwiodawstwa

Krwiodawcy przed ambulansem
Uśmiechnięta krwiodawczyni w ambulansie.
Krwiodawca w ambulansie.
Krwiodawczyni trzyma opakowanie z czekoladami.
  • Nasza izba zorganizowała kolejną ambulansową akcję krwiodawstwa.
  • 35 dawców oddało krew.
  • 8 osób z zewnątrz przyłączyło się do naszej akcji.

Za nami druga w tym roku ambulansowa akcja krwiodawstwa zorganizowana przez IAS w Warszawie smiley.

Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie stanął już 12. raz na parkingu Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS).

I tym razem chętnych do oddania krwi nie brakowało J. Spośród 41 zarejestrowanych osób, 35 zostało pozytywnie zakwalifikowanych przez lekarza. Każdy oddał 450 ml krwi. W ten sposób 15,75 litrów tego bezcennego płynu zasiliło zasoby w warszawskim RCKiK, które w związku ze zbliżającymi się wakacjami, są szczególnie potrzebne.

Wśród krwiodawców byli pracownicy i funkcjonariusze, którzy regularnie oddają krew w naszych akcjach. Dla pięciu osób, udział w 29. akcji był debiutem smiley. Cieszymy się bardzo z Waszej obecności na akcji.
I dziękujemy smiley.

Wszystkie ambulansowe akcje krwiodawstwa organizowane przez mazowiecką izbę mają charakter otwarty, dzięki temu możemy propagować tę szlachetną ideę również poza naszą instytucją. Tym razem 8 osób spoza KAS skorzystało z tej okazji i przyłączyło się do akcji smiley. Dziękujemy.

Do tej pory w 29. akcjach zorganizowanych przez mazowiecką izbę, honorowi dawcy oddali prawie 366 litrów krwi. Jesteście wspaniali smiley.

Pamiętajmy!!! Krew jest symbolem życia, a jej oddanie jest jednym z największych darów, jaki jeden człowiek może ofiarować drugiemu.

Do zobaczenia na 30. ambulansowej akcji krwiodawstwa, na którą zapraszamy we wrześniu 2024 r. na parking MUCS w Warszawie.