«Powrót

Obsługa osób niepełnosprawnych

Obsługa osób niepełnosprawnych

Obsługa osób niepełnosprawnych

Symbol osoby z dysfunkcją słuchu - kontur ucha przekreślony białym paskiem na niebieskim tle

Informacja dla osób niesłyszących lub słabosłyszących

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zwoleniu informuje, iż zgodnie z przepisami ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się (t.j. Dz.U. z 2017r., poz. 1824) osoby mające trwałe lub okresowe trudności w komunikowaniu się i wymagające w związku z tym wsparcia w kontaktach z organami administracji publicznej przy załatwianiu spraw w urzędzie (zwane osobami uprawnionymi):

  1. mają prawo korzystania z pomocy osoby przybranej tj. osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumienia z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw w organach administracji publicznej.
  2. mogą korzystać z pomocy poprzez wykorzystywanie środków wspierających komunikowanie się, w szczególności poprzez pocztę elektroniczną, przesyłanie faksów. 

Występuje również możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego lub tłumacza przewodnika. Świadczenie to jest bezpłatne dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r.   o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych  (t.j. Dz.U. z 2018r., poz. 511 ze zm.). Aby skorzystać z pomocy tłumacza, osoba uprawniona winna zgłosić taką potrzebę do urzędu w dowolnej formie (np. pisemnie, za pomocą e-maila, telefonicznie przy pomocy osoby trzeciej, za pomocą faksu itp.) co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem podając sprawę lub zgłosić problem do załatwienia w urzędzie, wskazując termin wizyty i wybraną metodę komunikowania się (nie dotyczy to sytuacji nagłych).
Konieczność skorzystania z pomocy należy zgłosić na adres:
Urząd Skarbowy w Zwoleniu
ul. Wojska Polskiego 39,
26-700 Zwoleń
,

  1. e-mail: us.zwolen@mf.gov.pl,
  2. telefonicznie na nr: 48 676 3547 ,
  3. faksem na nr: 48 676 3547 w. 125,
  4. poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na Platformie Usług Administracji Publicznej   e-PUAP - http://epuap.gov.pl

Wnioski o zapewnienie dostępności