«Powrót

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Adres:

Pierwszy Urząd Skarbowy w Radomiu
ul. Zbrowskiego 106
26-615 Radom

Dojazd do budynku Pierwszego Urzędu Skarbowego w Radomiu

Budynek urzędu znajduje się na osiedlu mieszkaniowym Gołębiów I w pobliżu głównych ulic: Zbrowskiego i 11- go Listopada.

Łatwo jest znaleźć budynek –dojazd do urzędu jest oznaczony tablicami informacyjnymi (strzałkami). Budynek posiada czytelne oznaczenie, co się w nim znajduje.

Obszar w otoczeniu budynku  jest dostosowany do poruszania się osób z problemami motorycznymi.

Do urzędu można dojechać samochodem lub środkami komunikacji publicznej. Najbliżej urzędu usytuowane są przystanki Zbrowskiego/Zientarskiego linii nr 3, 16, 18.  Dojazd do urzędu środkami komunikacji publicznej z dworca PKP:

  • jadąc z dworca linią nr 3 należy wsiąść na przystanku Beliny Prażmowskiego bezpośrednio przy wejściu na dworzec PKP, a wysiąść na przystanku Zbrowskiego/Zientarskiego.
  • jadąc linią nr 18 należy wsiąść na przystanku Beliny Prażmowskiego od strony dworca PKS, a wysiąść na przystanku Zbrowskiego/Zientarskiego.

Linia nr 16 nie ma przystanku przy dworcu PKP.

Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób z niepełnosprawnością

Z przodu budynku znajduje się  ogólnodostępny parking – wjazd od ul. Zbrowskiego. Na parkingu są wyznaczone i oznaczone 2 miejsca parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością. Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością  znajdują się w pobliżu wejścia do budynku urzędu. Skorzystanie z parkowania na tym miejscu, nie wymaga uprzedniego uzgodnienia. Nie ma możliwości rezerwacji miejsca.

Wejście do budynku

Budynek posiada dwa wejścia od ulicy Zbrowskiego do których prowadzi chodnik równoległy do tej ulicy.

Chodnik prowadzący do budynku nie jest wyposażony w ścieżkę naprowadzającą dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak jest po zmroku jasnego oświetlenia przy wejściu do budynku.

Przed wejściem do budynku nie ma progów i schodów – wejście znajduje się na poziomie chodników prowadzących do urzędu.

Brak jest pasów ostrzegawczych sygnalizujących wejście i wyjście z budynku.

Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane szerokością do przejazdu wózka.

Drzwi nie wymagają użycia dużej siły do ich otwarcia. Przy obu drzwiach wejściowych do urzędu znajduje się czytelna tablica informacyjna, brak jest tablicy w formie dotykowej.

Nad wejściem do urzędu jest zadaszenie chroniące przed opadami.

Poruszanie się wewnątrz budynku

Za drzwiami wejściowymi do urzędu znajduje się przedsionek odpowiednio szeroki by zmieścił się w nim wózek. Strefa wejściowa do budynku jest odpowiednio oświetlona, brak jest rozwiązań wytłumiających pogłos/echo.

Bezpośrednio przy wejściu głównym do budynku znajduje się  pomieszczenie pracownika ochrony budynku.Od pracownika ochrony można uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po parterze budynku.

Wszystkie sprawy osób z niepełnosprawnością załatwiane są na Sali Obsługi Podatników 130 znajdującej się na parterze budynku.

Ponieważ budynek jest dwupiętrowy i brak jest w nim windy nie ma możliwości samodzielnego dostania się na wyższą kondygnację budynku przez osobę na wózku.  W razie wystąpienia potrzeby merytoryczny pracownik urzędu schodzi na Salę Obsługi Podatników w celu obsługi.

Korytarze w budynku umożliwiają bezproblemowe, swobodne poruszanie się osób z niepełnosprawnością na wózkach.

W korytarzach umieszczone są tablice informacyjne i strzałki kierunkowe. Numery drzwi do pomieszczeń oznaczono w sposób kontrastowy, brak jest oznaczenia dotykowego. Oświetlenie korytarza nie powoduje olśnienia oraz zbyt kontrastowych cieni.

W budynku urzędu nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Brak jest pętli indukcyjnych wspomagających osoby niedosłyszące. Nie ma także oznaczeń w alfabecie Braille`a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak jest tabliczek informujących o funkcji pomieszczenia w formie dźwiękowej i dotykowej. W korytarzach nie jest zapewniony kontrast kolorystyczny ścian, podłogi i drzwi.

Schody w budynku są oświetlone tak by poszczególne stopnie były dobrze widoczne, nie mają jednak stosownych oznaczeń krawędzi. Nie posiadają również antypoślizgowej nawierzchni i poręczy po obu stronach.  Brak jest ułatwień do pokonywania schodów np. ramp, przenośnych podjazdów.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

Na parterze po środku korytarza po prawej stronie od głównego wejścia do budynku, znajduje się  toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową, wyposażona w uchwyty i inne urządzenia ułatwiające korzystanie z toalety.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z asystującym psem przewodnikiem.

Lokalizacja Google Maps

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 29.06.2021 Data publikacji: 29.06.2021 14:57 Data ostatniej modyfikacji: 16.07.2021 10:55
Autor: Bożena Wyszomirska Osoba publikująca: Bożena Wyszomirska Osoba modyfikująca: Bożena Wyszomirska
Rejestr zmian