«Powrót

Mazowiecka KAS i Policja zwalczają nielegalny hazard

Mazowiecka KAS i Policja zwalczają nielegalny hazard

Mazowiecka KAS i Policja zwalczają nielegalny hazard

Nielegalne automaty ujawnione w
Eksperymenty procesowe funkcjonariuszy na nielegalnych automatach
Zabezpieczona gotówka
  • Kolejne skuteczne uderzenie w nielegalny hazard funkcjonariuszy z mazowieckiej KAS i otwockiej policji.
  • Zlikwidowano trzy nielegalne „kasyna".
  • 23 automaty trafiły do magazynu depozytowego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno–Skarbowego (MUCS) oraz Komendy Powiatowej Policji w Otwocku zamknęli kolejne trzy nielegalne punkty, w których organizowane były gry hazardowe.

Podczas wspólnej akcji, funkcjonariusze weszli do ustalonych punktów na terenie Otwocka, gdzie jak podejrzewali, organizowane były nielegalnie gry hazardowe. Zabezpieczyli łącznie 23 automaty oraz gotówkę w kwocie bliskiej 30 000 zł, z której część przeznaczona była na wypłaty wygranych.

Na zabezpieczonych automatach funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili eksperymenty procesowe, które potwierdziły, że służyły one do nielegalnej działalności. W sprawie również przesłuchano przebywających w lokalu pracowników obsługi.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzone jest przez Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

Właścicielom automatów i lokali grożą kary finansowe w wysokości nawet 100 tys. zł od jednej maszyny, a za organizowanie gier hazardowych, oprócz grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie te kary.

 

Zdjęcia: KPP w Otwocku