«Powrót

Rekordowe zatrzymanie heroiny

Rekordowe zatrzymanie heroiny

Rekordowe zatrzymanie heroiny

Funkcjonariusz Działu Granicznego Realizacji przy użyciu narkotestu sprawdza podejrzaną substancję przewożoną w bagażu przez obywatela Grecji.
Funkcjonariusz Działu Granicznego Realizacji waży oba zafoliowane pakiety zawierające heroinę. Łączna waga przemycanego narkotyku wyniosła 5800 gram.
Przemycany narkotyk znajdował się w podwójnych ściankach bagażu, których nienaturalna grubość zwróciła uwagę funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Dzięki ich czujności przemyt został udaremniony

6 kg narkotyków o wartości ponad 1 miliona złotych ujawnionych podczas kontroli – to efekt udaremnionej próby przemytu na lotnisku Chopina przez Funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Obywatel Grecji, który przyleciał do Warszawy z Johannesburga, swoim nietypowym zachowaniem zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy celno-skarbowych Działu Granicznego Realizacji. Podczas rozmowy z nimi zachowywał się niespokojnie i niecierpliwie odpowiadał na rutynowe pytania.

Po rozpakowaniu walizki, okazało się, że posiada ona nienaturalną grubość wszystkich ścianek. Po ich zdemontowaniu znaleziono ukryte w  nich dwie paczki z beżowym proszkiem. Wynik badania narkotestem był jednoznaczny, okazało się bowiem, że jest to heroina. Dodatkowe, szczegółowe badanie przeprowadzone zostały w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym.

Obywatel Grecji przemycał blisko 6 kg narkotyków. Jak ustalono, nielegalna substancja pochodziła spoza Unii Europejskiej z przeznaczeniem dla odbiorców w Polsce.

Wobec podróżnego, po przesłuchaniu w Prokuraturze, został zastosowany przez Sąd tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

„Należy pamiętać, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za przywóz środków odurzających grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do 5 lat, a w przypadku znacznych ilości sankcja jest większa nie może być niższa niż 3 lata" – powiedział Radosław Borowski  - Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Jednocześnie przypominamy, że wszelkie niepokojące sygnały dotyczące prób wykorzystania do przewiezienia podejrzanych przesyłek należy zgłaszać do funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, Straży Granicznej lub Policji.

 

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 28.06.2019 Data publikacji: 28.06.2019 07:53 Data ostatniej modyfikacji: 28.06.2019 08:27
Autor: Anna Szczepańska Osoba publikująca: Karol Owczarek Osoba modyfikująca: Karol Owczarek
Rejestr zmian