«Powrót

Certyfikat za wspieranie honorowego oddawania krwi dla Izby Administracji Skarbowej w Warszawie

Certyfikat za wspieranie honorowego oddawania krwi dla Izby Administracji Skarbowej w Warszawie

Certyfikat za wspieranie honorowego oddawania krwi dla Izby Administracji Skarbowej w Warszawie

Krwiodawcy wypełniają przy stoliku formularze niezbędne przed oddaniem krwi a grupa chętnych do oddania krwi oczekuje już w kolejce do ambulansu
Krwiodawcy przechodzą w ambulansie wstępną kwalifikację
Krwiodawcy przechodzą w ambulansie wstępną kwalifikację
Bezcenną krew oddają honorowi dawcy
Krew oddawana przez kolejne dawczynie może uratować czyjeś życie
Kolejny dawca w trakcie oddawania krwi
Krew oddaje kolejna dawczyni
450 ml krwi oddaje jedna z uczestniczek akcji krwiodawstwa

34 honorowych dawców oddało ponad 15 litrów krwi podczas XIII ambulansowej akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez Izbę Administracji Skarbowej w Warszawie.

Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwał fachowy i życzliwy zespół lekarsko-pielęgniarski z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który miał pełne ręce pracy.

Spośród 35 zarejestrowanych osób, 34 osoby zostały pozytywnie zakwalifikowane przez lekarza. Każdy z uczestników akcji oddał 450 ml krwi, co dało łącznie 15,3 litrów tego bezcennego płynu. Jest to nasz rekord, bowiem procentowa ilość oddanej krwi przez zarejestrowane osoby jest bliska 100%. Brawo!!!

Kolejny raz do akcji krwiodawstwa przyłączyły się osoby z sąsiadującej z Izbą Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola oraz przechodnie, którzy zwrócili uwagę na stojący ambulans.

Bezcenna krew, którą podczas naszej akcji krwiodawstwa oddali dawcy, uzupełni zapasy krwi, na którą w okresie powakacyjnym jest największe zapotrzebowanie.

Podczas XIII akcji krwiodawstwa nasza Izba otrzymała Certyfikat firmy promującej honorowe oddawanie krwi. W ten sposób zostaliśmy docenieni za organizowanie i promowanie działań wśród swoich pracowników i funkcjonariuszy, a także wspieranie prospołecznej idei honorowego oddawania krwi i pomoc w ratowaniu ludzkiego życia.

Certyfikat został przyznany przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowe Centrum Krwi.

Wszystkie z dotychczasowych akcji krwiodawstwa miały charakter otwarty dla osób z zewnątrz, dzięki temu mogliśmy propagować tę szlachetną ideę również poza naszym środowiskiem.

Ponadto, naszym akcjom towarzyszyły również inne prozdrowotne działania m.in. pobieranie próbek krwi od potencjalnych dawców szpiku kostnego.

W przeciągu 7 lat mazowiecka Izba zorganizowała 13 ambulansowych akcji krwiodawstwa, w czasie których ich uczestnicy oddali prawie 140,5 litrów krwi.

Jako organizatorzy serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji i liczymy na kolejne wspólne działania, z nadzieją, że chętnych, którzy swoim udziałem pomogą w ratowaniu życia i zdrowia nie będzie brakowało.