«Powrót

Finał XV Rankingu Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej

Finał XV Rankingu Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej

Finał XV Rankingu Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej

25 kwietnia 2019 r.  pod patronatem Ministerstwa Finansów oraz Krajowej Administracji Skarbowej odbył się Finał XV Rankingu Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej.

Po raz XV odbył się Ranking Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej. Celem konkursu była ocena skuteczności oraz efektywności Izb i urzędów skarbowych. Laureaci zostali wyłonieni spośród 400 urzędów, w czterech podkategoriach: małe urzędy (nie więcej niż 60 pracowników), średnie (do 130 pracowników), duże oraz wyspecjalizowane.

W uroczystości udział wzięli m.in. Teresa Czerwińska - Minister Finansów, zastępca Szefa KAS nadinsp. Piotr  Walczak, Izbę Administracji Skarbowej w Warszawie reprezentowała  zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Teresa Warszawska  oraz Naczelnicy Urzędów Skarbowych.

 

W kategorii „Efektywność" w grupie wyspecjalizowanych urzędów 3. miejsce zajął III MUS w Radomiu. Wyróżniono: I MUS w Warszawie oraz II MUS w Warszawie.
Wśród dużych urzędów zwyciężył US Wołomin, a 3. miejsce zajął US w Płocku. Wyróżniono: US Warszawa Bemowo, II US w Radomiu, I US w Radomiu oraz US Warszawa Bielany.
W grupie średnich urzędów wyróżniono US w Legionowie i US w Sochaczewie.
Wśród małych urzędów ex aequo 3. miejsce zajął US w Lipsku oraz US w Kozienicach. Wyróżniony został US w Gostyninie oraz US w Mławie.

 

W kategorii „Skuteczność" tak jak w ubiegłym roku, ex aequo pierwsze miejsce zajęły dwa wyspecjalizowane urzędy skarbowe woj. mazowieckiego – II Mazowiecki US w Warszawie oraz I Mazowiecki US w Warszawie. Natomiast wyróżnienie trafiło do III Mazowieckiego US w Radomiu.

W grupie dużych urzędów najskuteczniejszym okazał się I US Warszawa Śródmieście, natomiast na 3 pozycji znalazł się  US Warszawa Wola.

W tej kategorii wyróżnieni zostali: III US Warszawa Śródmieście, II US w Radomiu, US Warszawa Bemowo, US Warszawa Mokotów, US Warszawa Bielany, US w Piasecznie oraz US w Wołominie.

Wśród małych i średnich urzędów wyróżniono US w Gostyninie, US w Grodzisku Mazowieckim  oraz US w Mińsku Mazowieckim.

 

Klasyfikację generalną wyspecjalizowanych urzędów skarbowych wygrał II Mazowiecki US w Warszawie oraz I Mazowiecki US w Warszawie. 3. miejsce zajął III Mazowiecki US w Radomiu.

W grupie dużych urzędów nagrodzono II US w Radomiu, 2.miejsce US Warszawa Bemowo. Wyróżniono US w Wołominie, US Warszawa Bielany, I US Warszawa Śródmieście oraz US w Płocku.

Wyróżnienie dla średnich urzędów trafiło do US w Legionowie i US w Mińsku Mazowieckim. W grupie małych  urzędów skarbowych 2. miejsce zajął US w Gostyninie.

Wyróżniono: US w Lipsku i US w Białobrzegach.

W rankingu izb skarbowych w kategorii „Efektywność" wyróżnienie otrzymała Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.