«Powrót

„... aby żyć, siebie samego trzeba dać”

„... aby żyć, siebie samego trzeba dać”

„... aby żyć, siebie samego trzeba dać”

Emilian Kamiński jako właściciel Teatru Kamienica i gospodarz uroczystości wita gości
Współwłaścicielka Teatru Kamienica Justyna Sieńczyłło serdecznie wita przybyłych na uroczystość
Licznie przybyli na uroczystość goście
Na scenie prowadząca uroczystość, Prezes Stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek wraz z córką oraz główna bohaterka uroczystości z mężem, na chwilę przed symbolicznym przekazaniem pilota do windy inwalidzkiej
Prezes Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek przekazuje poszkodowanemu w wypadku komunikacyjnym certyfikat protezy nogi
Wyjątkowy wokal i urok osobisty Olgi Barej przy akompaniamencie oczarował publiczność w lirycznych soulowych balladach
Wzruszający koncert Stanisława Soyki
Charyzmatyczna Lora Szafran niezwykłym i wyjątkowym głosem wciągnęła publiczność do wspólnego śpiewania
Pozytywnych emocji dostarczył obecnym chór gospelowy Sound'n'Grace i przedszkolaki, śpiewając wspólnie z uczestnikami uroczystości
Kolejny utwór w wykonaniu chóru gospelowego Sound'n'Grace

Winda inwalidzka dla Magdaleny oraz proteza nogi dla Krzysztofa – to spełnione marzenia podopiecznych Żoliborskiego Stowarzyszenia, dzięki nakrętkom zebranym m.in. przez mazowieckich pracowników oraz funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej i podległych jednostek.

Gospodarzem uroczystości wręczenia dwojgu podopiecznym Żoliborskiego Stowarzyszenia symbolicznego pilota do windy inwalidzkiej oraz certyfikatu protezy nogi był Teatr Kamienica - wyjątkowe miejsce na mapie kulturalnej Warszawy, który od lat prowadzi działalność charytatywną. Teatr wspiera m.in. domy dziecka oraz osoby bezdomne, organizując dla nich zamknięte pokazy spektakli i świąteczne spotkania. Organizatorami imprezy, która odbyła się 5 czerwca 2017 r. było Żoliborskie Stowarzyszenie Dom Rodzina Człowiek oraz współpracująca z nim Katarzyna Malawko.

W uroczystości wzięli udział m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin, poseł na Sejm RP Paweł Lisiecki, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga Płn. Zbigniew Cierpisz, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Żoliborz Roman Krakowski, ks. prof. UKSW dr hab. Grzegorz Bartosik, Jerzy Lejk Prezes Zarządu Metra Warszawskiego, podopieczni Stowarzyszenia oraz przedstawiciele wielu instytucji z całej Polski, wolontariusze i delegacje ze szkół, wspierające działalność Stowarzyszenia. W gronie tym, znaleźli się również przedstawiciele mazowieckiej Izby Administracji Skarbowej, którzy kontynuują ponad 5.letnią zbiórkę nakrętek przez pracowników i funkcjonariuszy mazowieckiej Służby Celnej.

W wyjątkowej atmosferze i wśród licznie zgromadzonych na uroczystości ludziach dobrej woli, spełniły się marzenia chorej od blisko 9 lat na nieuleczalną dystonię Magdy oraz Krzysztofa, który w wyniku wypadku komunikacyjnego stracił nogę i rękę.
Moment przekazania Magdzie pilota do windy oraz Krzysztofowi certyfikatu protezy nogi, był bardzo wzruszający. Dla obydwojga, zakup niezbędnego sprzętu był nieosiągalny finansowo, a ich posiadanie zdecydowanie ułatwi im codzienne życie. Prowadząca uroczystość Katarzyna Malawko, nie tylko poprosiła o symboliczne wręczenie swoim podopiecznym Panią Prezes Żoliborskiego Stowarzyszenia, ale również zainicjowała zbiórkę pieniędzy na zakup wózka inwalidzkiego. Zebrano ponad 4 tys. zł. tj. kwotę bliską połowy wartości wózka.

Uroczystość uświetniły występy znanych wokalistów – charyzmatycznej Lory Szafran, wybitnego artysty Stanisława Soyki, lirycznej Olgi Barej oraz gospelowego chóru Sound'n'Grace. Ich repertuar nawiązywał do najważniejszego przesłania w działalności Żoliborskiego Stowarzyszenia – miłości do drugiego człowieka, okazywanej m.in. poprzez pomoc potrzebującym. Specjalnie wybrane na tę okoliczność piosenki – „Możesz wszystko", „Nadzieja", „Na pewno", „Sens" czy jedna z piosenek Soyki „Tolerancja", w sposób bardzo wymowny podkreśliły charakter uroczystości.

Pani Prezes Zofia Korzeniecka-Podrucka wraz ze Stowarzyszeniem od blisko 10 lat pomagają potrzebującym i niepełnosprawnym przywrócić choć w jakiejś części, sprawność i radość życia. Patrząc na to co robią, nikogo chyba nie trzeba przekonywać o ich zaangażowaniu i sercu do pomagania. Zdolność pani Zofii do poruszania serc jest ogromna, o czym najlepiej świadczy fakt, że coraz więcej osób i instytucji angażuje się w tą szlachetną i ważną akcję.

Przed nami do spełnienia marzenia kolejnych niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia. Jest ich wielu, dlatego tak wiele potrzebnych jest na ten cel nakrętek. Zbieramy dalej, aby oczekujący w długiej kolejce niepełnosprawni, mogli podzielić szczęście i radość Magdaleny i Krzysztofa. Dla przypomnienia, na zakup jednego wózka specjalistycznego potrzebnych jest około 30 ton nakrętek, co w przybliżeniu równa się około 500 mln nakrętek.