«Powrót

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Adres:

Urząd Skarbowy w Płocku
ul. 1 Maja 10
09-402 Płock

Dojazd do budynku Urzędu Skarbowego w Płocku

Budynek urzędu jest położony w centrum miasta przy ul. 1 Maja 10, pomiędzy Aleją Stanisława Jachowicza i ulicą 3 Maja.  

Do Urzędu można dojechać samochodem. Brak jest możliwości bezpośredniego dojazdu do urzędu środkami komunikacji publicznej. Ok. 80 m. (1 min. pieszo) od budynku urzędu przy Alei Stanisława Jachowicza znajduje się przystanek autobusowy oznaczony „Piękna". Do przystanku autobusowego „Piękna" docierają autobusy linii nr: 3  26  35  100  101  102  103  104  105  110  111  112  120  130  140.

W celu dotarcia do budynku urzędu z przystanku autobusowego „Piękna" należy z Alei Stanisława Jachowicza skręcić w ulicę 1 Maja. Ok. 50 m. wzdłuż ulicy 1 Maja po lewej stronie znajduje się budynek Urzędu.

Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób z niepełnosprawnością

Przy budynku jest ogólnodostępny parking, na którym są wyznaczone i oznaczone 3 miejsca dla osób z niepełnosprawnością. Skorzystanie z parkowania na tym miejscu, nie wymaga uprzedniego uzgodnienia. Nie ma możliwości rezerwacji miejsca.

Wejście do budynku

Wejście do budynku dla osób z niepełnosprawnością usytuowane jest z tyłu budynku względem wejścia głównego mieszczącego się od strony ulicy 1 Maja 10. Podjazd do wejścia dla osób z niepełnosprawnością rozpoczyna się wzdłuż chodnika od strony parkingu. Chodnik prowadzący do budynku nie jest wyposażony w ścieżkę naprowadzającą dla osób niewidomych i słabowidzących. Drzwi wejściowe są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego i prowadzą na poziom -1. Aby wejść do budynku należy użyć dzwonka, który znajduje się po prawej stronie drzwi i wezwać pracownika ochrony, który umożliwi wejście do budynku.

Poruszanie się wewnątrz budynku

Tuż za wejściem dla osób z niepełnosprawnością do budynku na poziom -1, znajduje się winda, którą można dostać się na pozostałe poziomy budynku. W celu dotarcia do Centrum Obsługi zlokalizowanego na poziomie 0, należy wjechać windą na poziom 0, kierować się wzdłuż korytarza do dyżurki ochrony i dotrzeć do drzwi, które prowadzą do holu przyległego do wejścia głównego i Centrum Obsługi.

Pracownik ochrony udzieli niezbędnych informacji, jak poruszać się po budynku. Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników urzędu, po wezwaniu przez pracownika ochrony.

Wszystkie sprawy interesantów załatwiane są w Centrum Obsługi, które znajduje się na poziomie 0 budynku.

W budynku urzędu nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Nie ma także oznaczeń w alfabecie Braille`a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. 

Windy w budynku umożliwiają poruszanie się osób z niepełnosprawnością na wózkach i zapewniają dostęp na każdą kondygnację budynku. Windy nie posiadają komunikatów głosowych oraz panelu sterowniczego z oznaczeniami w alfabecie Braille'a.

Schody w budynku (rozpoczęcie i zakończenie) nie posiadają stosownych oznaczeń. 

Korytarze w budynku umożliwiają bezproblemowe swobodne poruszanie się osób z niepełnosprawnością na wózkach.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

W budynku na poziomie -1 oraz na poziomie 0 znajdują się toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach, wyposażone w uchwyty i inne urządzenia ułatwiające korzystanie z toalety.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z asystującym psem przewodnikiem.

Lokalizacja Google Maps

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 25.06.2021 Data publikacji: 25.06.2021 15:06 Data ostatniej modyfikacji: 18.05.2022 12:27
Autor: Bożena Wyszomirska Osoba publikująca: Bożena Wyszomirska Osoba modyfikująca: Bożena Wyszomirska
Rejestr zmian